Jsme výhradním dovozcem těchto značek pro ČR a SR:
HAVEN, X-SAUCE, SLIME, MORPHO, JETBLACK, ÜLAC

Samonafukovací matrace HAVEN

Při pomoci s výběrem se zaměříme na velikost, tloušťku a tvar samonafukovacích matrací spolu s popsáním výrobní technologie.

Samonafukovací matrace Haven jsou vyrobeny z kvalitních a lehkých materiálů:

- Silnější materiál 150D Oxford s Ripstop technologií na spodní straně, který je vhodnýmkompromisem mezi nízkou váhou a vysokou odolností proti proražení). Nezapomeňte, žeušetřit 50g váhy na spodním materiálu matrace může znamenat propíchnutí a spaní na zemi.
- Lehký vrchní materiál 75D s protkávaným povrchem, který zajištuje dobrou přilnavostspacího pytle ke karimatce.
- Samozřejmostí je mosazný ventil, který zabraňuje sešlápnutí či jinému poškození.

Technologie výroby:

Na horní i spodní materiál se nanese vrstva TPU (zátěrem), která je lehká a ekologicky odbouratelná narozdíl od PVC zátěru. Při vysokých teplotách se mezi tyto dva materiály vloží speciální pěnovka s otevřenými kanálky a vše se spojí. Veškeré samonafukovací matrace se nesmí vystavovat vysokým teplotám v nafouknutém stavu, může dojít k odtržení vrstev od sebe a tzv. bouli.

Jakou matraci si vybrat:

- Prvním aspektem při výběru je velikost matrace ... čím je matrace větší, tím se na ní lépevejdete, ale je také těžší a větší pro transport. Máme 2 velikosti matrací, viz. tabulka níže.- Druhým aspektem je tlouštka. Čím je matrace silnější, tím je pohodlnější? Není to tak uplně pravda ... čím je matrace silnější, tím je těžší. Zde je vysvětlení trochu složitější. Pokudčlověk váží do 65 kg a leží na rovném povrchu (rozuměj bez kořenů či výmolů), pak mu stačímatrace o tlouštce 2 cm. Při váze do 85 kg doporučuji matraci 3cm. Při vyšší hmotnosti jepohodlnější matrace 4 cm silná. Pro Vaši představu uvedu příklad: člověk o váze 73 kg sepohodlně vyspí na matraci Haven Tramper o tlouštce 3 cm, která je položena přes práh mezi
dveřmi. Teorie, čím silnější, tím lepší se projeví jenom ve váze Vašeho batohu.

Fotografie a barvy jednotlivých typů

Porovnání jednotlivých matrací Haven:

Pokud potřebujete jakoukoliv další radu, neváhejte se na nás obrátit na:
email: info@haven.cz
telefon: +420 326 397 663 (po-pá 8.00-16.00)

Země doručení:
Nahoru